Vishay CRCW120662K0FKEA
Res Thick Film 1206 62K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
element14 APAC
X-ON
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+104%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Resistance
62 kΩ
62 kΩ
62 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ8ENF6202V
Res Thick Film 1206 62K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0762KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 62kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC1206FR-0762KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 62000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 56000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 62000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 62 kO ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 62kOhm ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 62 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120662K0FKEA.
RES, 62K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 62kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device