Vishay CRCW120661K9FKEA
Res Thick Film 1206 61.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
3개월간의 트렌드:
+5.77%
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
61.9 kΩ
61.9 kΩ
61.9 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-8ENF6192V
Res Thick Film 1206 61.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0761K9L
Res Thick Film 1206 61.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 61.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 61900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 56000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8ENF5622V
Res Thick Film 1206 56.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Avnet Japan
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 61.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 61900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 1206 / 61.9 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW Series 1206 0.25 W 61.9 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 61.9kOhms 0.25W 1/4W
RESISTOR;THICK FILM;61.9 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 61.9 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120661K9FKEA.
RES, 61K9, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 61.9kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device