Vishay CRCW12061K60FKEA
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
3개월간의 트렌드:
-5.15%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Resistance
1.6 kΩ
1.6 kΩ
1.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ8ENF1601V
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1600ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206FR-071K6L
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-131K6L
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF1501V
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.6kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 1.6 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;1.6 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 1.6 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12061K60FKEA.
SMD Resistor 1206 1.6KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃
RES, 1K6, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.6kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device