Vishay CRCW12061K54FKEA
Res Thick Film 1206 1.54K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
3개월간의 트렌드:
-4.69%
심벌풋프린트
SnapEDA
Resistance
1.54 kΩ
1.54 kΩ
1.54 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ8ENF1541V
Res Thick Film 1206 1.54K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K54L
Res Thick Film 1206 1.54K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-071K54L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1540ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1501V
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.4K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1540ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.54kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 1.54 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES, 1K54, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.54kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance