Vishay CRCW12061K50JNEA
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.59%
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-8GEYJ152V
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ162V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 1.6 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ162V
Res Thick Film 1206 1.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-071K5L
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206JR-071K5L
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Avnet Japan
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
STANDARD THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1500ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 1.5 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;1.5 KILOHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
THICK FILM RESISTOR, 1.5KOHM, 250mW, 5%, FULL REEL
SMD Resistor 1206 1.5KΩ ±5% 1/4W ±200ppm/℃
Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes