Vishay CRCW120611K5FKEA
Res Thick Film 1206 11.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+1.01%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Resistance
11.5 kΩ
11.5 kΩ
11.5 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ8ENF1152V
Res Thick Film 1206 11.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0711K5L
RC Series 1206 0.25 W 11.5 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 11.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF1212V
Res Thick Film 1206 12.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 12K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0712KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 12kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 11500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 11.5 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 11.5kOhm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;11.5 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC;TR