Vishay CRCW1206110RJNEA
Res Thick Film 1206 110 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Farnell
element14 APAC
Newark
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.40%
심벌풋프린트
SnapEDA
Resistance
110 Ω
110 Ω
110 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-8GEYJ111V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 110ohm, 7 inch
Resistor Thick Film 1206 110 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-8GEYJ121V
Resistor Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 110ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 110 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 110Ohm 0.25W 1/4W
RESISTOR, THICK FILM, 110OHM, 250mW, 5%; Resistance:110ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206