Vishay CRCW080568R0JNTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 68ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet8 페이지15년 전
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
59,717
Authorized Distributors
4
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6GEYJ680V
Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ620V
ERJ Series 0805 62 Ohm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0805 62 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-0768RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0768RL
Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
CRCW Series 0805 68 O ±5% 0.125 W ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
68¦¸ ¡À5% 125mW ¡À200ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
Resistance:68Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series; Temperature Coefficient:± 200Ppm/Krohs Compliant: No |Vishay CRCW080568R0JNTA.