Vishay CRCW080568K0FKEA
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Newark
element14 APAC
element14
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+6.56%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ6ENF6802V
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0768KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 68kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F68K
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0768KL
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MulticompMC01W0805168K
SMD Chip Resistor, 0805 [2012 Metric], 68 kohm, MC 1% Series, 150 V, Thick Film, 100 mW
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 68000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 68kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 0.125 W 68 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;68 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 68 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080568K0FKEA.
SMD Resistor 0805 1/8W 1% 68K Taped
SMD Resistor 0805 68KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 68K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 68kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 68 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805