Vishay CRCW080530K1FKEA
Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-38.65%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
Resistance
30.1 kΩ
30.1 kΩ
30.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-0730K1L
Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0730K1L
Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1330K1L
0805 30.1K ohms 1% thick film surface mount chip resistor
PanasonicERJ-6ENF3012V
Res Thick Film 0805 30.1K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 30100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 30.1kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 30.1 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;30.9 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Resistance:30.1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080530K1FKEA.
RES, 30K1, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 30.1kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device