Vishay CRCW080530K0FKEA
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 30kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.26%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Resistance
30 kΩ
30 kΩ
30 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-0730KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 30kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 30K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1330KL
Res Thick Film 0805 30K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0730KL
Res Thick Film 0805 30K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F30K
PanasonicERJ6ENF3002V
Res Thick Film 0805 30K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Res Thick Film 0805 30K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 30000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 30kOhm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;301 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
CRCW Series 0805 250 mW 30 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res, Thick Film, 30K, 1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:30Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080530K0FKEA.
RES, 30K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 30kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 30 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805