Vishay CRCW080514K0FKEA
Res Thick Film 0805 14K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
Newark
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-9.54%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
Resistance
14 kΩ
14 kΩ
14 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-0714KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 14kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-1314KL
Res Thick Film 0805 14K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 14K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF1402V
Res Thick Film 0805 14K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 14k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ6ENF1302V
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 1 %, 100 Ppm, 13000 Ohm, Surface Mount, 0805
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 14000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 14kOhm 0.125W 1/8W
RESISTOR;THICK FILM;14 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0805 250 mW 14 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:14Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080514K0FKEA.
RES, 14K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 14kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device