Vishay CRCW080511R8FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 11.8ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
Newark
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.10%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Resistance
11.8 Ω
11.8 Ω
11.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-0711R8L
Res Thick Film 0805 11.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF11R8V
Res Thick Film 0805 11.8 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 11.8 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-0712RL
Res Thick Film 0805 12 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0712R4L
Res Thick Film 0805 12.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11.8Ohm 0.125W 1/8W
RES THICK FILM 11.8 OHM 1/8W +/-1% 0805 SMD
RES, 11R8, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 11.8ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Resistor Mounting: Surface Mount Device