Vishay CRCW060324K0JNEA
Res Thick Film 0603 24K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Farnell
element14 APAC
Newark
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.49%
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Resistance
24 kΩ
24 kΩ
24 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ3GEYJ243V
Res Thick Film 0603 24K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Resistor Thick Film 0603 24k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0603 24K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 22K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ223V
Res Thick Film 0603 22K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
100mW Thick Film Resistors 100V ±5% ±200ppm/℃ 24kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 24000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 24kOhm ±200ppm/C
CRCW Series 0603 125 mW 24 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM RESISTOR, 24KOHM, 100mW, 5%
Resistance:24Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060324K0JNEA.