Vishay CRCW060320R0FKEAHP
Res Thick Film 0603 20 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet6 페이지13년 전
Datasheet6 페이지13년 전
Datasheet6 페이지14년 전
Datasheet6 페이지16년 전
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+546%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
330 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
PanasonicERJPA3F20R0V
Res Thick Film 0603 20 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PA3F18R0V
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJPA3F22R0V
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
333mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 18Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SG73S FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 18Ohm 0.2W 1/5W
TE Connectivity / AMP8-1879507-8
Res High Power Thick Film 0603 18 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
설명
333.333mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 20Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 20 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW-HP Series 0603 0.33 W 20 Ohm ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
HIGH POWER THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 20ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.25W 1/4W 20Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;20 OHMS;0.25 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC