Vishay CRCW060320K0FKTA
Resistor, Thick Film; 20 K Ohms; Case 0603; 0.1W; +/-1%; Reel; +100ppm/K; 75V; 0.1W; -55d
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet8 페이지15년 전
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-19.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-3EKF2002V
Res Thick Film 0603 20K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-0720KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 20kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 20K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0720KL
Res Thick Film 0603 20K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-1320KL
Res Thick Film 0603 20K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 20000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 0.1 W 20 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 20.0K OHM 1/10W 1% 0603 SMD
0603 (1608Metric) 0603 CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 20kOhms ±100ppm/C
Resistance:20Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: No |Vishay CRCW060320K0FKTA.