Vishay CRCW060317R8FKEA
Res Thick Film 0603 17.8 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Future Electronics
TME
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-22.33%
Resistance
17.8 Ω
17.8 Ω
17.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-0717R8L
RC Series 0603 0.1 W 17.8 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-3EKF17R8V
Res Thick Film 0603 17.8 Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 17.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0718RL
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0718R2L
Res Thick Film 0603 18.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 18 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 17.8ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 125 mW 17.8 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 17.8Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;17.8 OHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
SMD Resistor 0603 17.8Ω ±1% 1/10W ±100ppm/℃
Resistor, 17R8, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:17.8ohm; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; Resistor Mounting:Surface Mount Device
Res, Thick Film, 17R8, 1%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:17.8Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060317R8FKEA.