Vishay CRCW060316R0FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Future Electronics
TME
3개월간의 트렌드:
+14.90%
Resistance
16 Ω
16 Ω
16 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-0716RL
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0716RL
Yageo GroupRC0603FR-1316RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3EKF16R0V
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 16Ohm 0.1W 1/10W
CRCW Series 0603 0.1 W 16 O ±1% ±100 ppm/K Pulse Proof Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 16 Ohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060316R0FKEA.
RES, 16R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 16ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 16 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.55 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.85 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603