Vishay CRCW0603169KFKEA
Res Thick Film 0603 169K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Newark
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+50.42%
심벌풋프린트
SnapEDA
Resistance
169 kΩ
169 kΩ
169 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-07169KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 169kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 169K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07169KL
PanasonicERJ3EKF1693V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 169000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07180KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 180kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Res Thick Film 0603 169K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 169000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 169kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;169 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 169 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:169Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603169KFKEA.
RES, 169K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 169kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device