Vishay CRCW0603160RJNEA
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
Newark
Future Electronics
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+45.26%
심벌풋프린트
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Resistance
160 Ω
160 Ω
160 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ161V
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 0.1W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ151V
Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-07160RL
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 160ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 0.1 W 160 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 160Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR, THICK FILM, 160 OHM, 100mW, 5%
RESISTOR, THICK FILM, 160OHM, 100mW, 5%; Resistance:160ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603