Vishay CRCW0603113KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 113000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Future Electronics
TME
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.48%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
다운로드
Ultra Librarian
Resistance
113 kΩ
113 kΩ
113 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ3EKF1133V
Res Thick Film 0603 113K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07113KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 113kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 113K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07113KL
PanasonicERJ3EKF1153V
Res Thick Film 0603 115K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 105K Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
설명
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 113kOhm 0.1W 1/10W
CRCW Series 0603 125 mW 113 kO ±1 % ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;113 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 113 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603113KFKEA.
RES SMD 113K OHM 1% 1/10W 0603
RES, 113K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 113kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device