Vishay CRCW0402487RFKED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 487ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.16%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
487 Ω
487 Ω
487 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-07487RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 487Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 487 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07470RL
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 510 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0402 510 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 487Ohm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 100 mW 487 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:487Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402487RFKED.
RES, 487R, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 487ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device