Vishay CRCW0402453KFKED
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 453kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+2.51%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Resistance
453 kΩ
453 kΩ
453 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-07453KL
Res Thick Film 0402 453K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 453K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 453k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-07470KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 470kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07470KL
Res Thick Film 0402 470K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Res Thick Film 0402 453K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 453000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 453kOhm 0.063W 1/16W
RESISTOR, THICK FILM, RES 453 KILOHMS, PWR-RTG 0.063 W, TOL 1%,SMT,0402,TAPE & REEL
CRCW Series 0402 100 mW 453 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0402 453KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 453K, 1%, 0.063W, 0402; Resistance:453Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75Vrohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402453KFKED.
RES, 453K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 453kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device