Vishay CRCW0402178KFKED
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 178kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+11.35%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
178 kΩ
178 kΩ
178 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402FR-07178KL
RC Series 0402 0.063 W 178 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 178K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07165KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 165kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 169kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F180K
Res Thick Film 0402 180K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 169K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 178000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
RES SMD 178K OHM 1% 1/16W 0402 / 178 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 178kOhm 0.063W 1/16W
RES THICK FILM 178K OHM 1/16W 1% 0402 SMD
RESISTOR;THICK FILM;178 KILOHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0402 100 mW 178 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0402 178KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃
Resistance:178Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402178KFKED.
RES, 178K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 178kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device