Vishay CRCW02015M49FNED
Res Thick Film 0201 5.49M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0201 4.99M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-075M1L
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 5.1MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-075M6L
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 5.6MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-075M9L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0201 5.9MOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-1GEJ515C
Res Thick Film 0201 5.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-1GEJ565C
Res Thick Film 0201 5.6M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 5490000ohm, 30V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RESISTOR, THICK FILM, 5.49 MOHM, 50 mW, 1%, FULL REEL
RES, 5M49, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 5.49Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 30V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device