Vishay CPF2100R00FKB14
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 페이지6년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.11%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
3,024
Authorized Distributors
5
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Metal
Metal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FBD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
설명
100¦¸ ¡À1% 2W ¡À100ppm/¡æ 10.8mm
CPF-2 100 1% T-1 B14
5M OHM 1% 100PPM 1/2W
Metal Film Resistor; Resistance:100Ohm; Product Range:Cpf Series; Power Rating:-; Resistance Tolerance:-; Resistor Case/Package:-; Voltage Rating:-; Resistor Technology:-; Temperature Coefficient:-; Product Diameter:3.68Mm Rohs Compliant: No |Vishay CPF2100R00FKB14