Vishay CPF1100K00FKB14
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 페이지6년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,379
Authorized Distributors
5
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18FTD100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 100000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Resistor,metal Film,100Kohms,250Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay CPF1100K00FKB14
Conformal through hole resistor 1% 100ppm/C 100kOhm 1W
100K¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 7.87mm