Vishay BZX84C9V1-E3-08
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 9.1 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
element14 APAC
Future Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.07%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
9.1 V
9.1 V
9.1 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
500 nA
500 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 7.5V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 8.2V ±2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5239B-7-F
MMBZ5239B Series 350 mW 9.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diodes Inc.MMBZ5240B-7-F
MMBZ5240B-7 Series 10 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.AZ23C8V2-7-F
AZ32C Series 300 mW 8.2 V ±5% Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
설명
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 9.1V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE, 0.3W, 9.1V, SOT-23; Zener Voltage Vz Typ: 9.1V; Power Dissipation Pd: 300mW; Diode Case Style: SOT-23; Zener Tolerance ±: 5%; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: BZX84 Series; Autom