Vishay BZX384B7V5-E3-18
Zener Diode, 7.5V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
IHS
Datasheet8 페이지8년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
69,142
Authorized Distributors
6
SOD-323-2
SC
SC
Zener Voltage
7.5 V
7.5 V
7.5 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
1 µA
1 µA
Forward Voltage
1.1 V
1.1 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diode Zener Single 8.2V 2% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R Automotive AEC-Q101
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 / Zener Diode 8.2 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional