Vishay BZT52C5V1-G3-18
Diode Zener Single 5.1V 6% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.94%
Stock
91,134
Zener Voltage
5.1 V
5.1 V
5.1 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
410 mW
500 mW
500 mW
Impedance
60 Ω
60 Ω
60 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
2 µA
2 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Zener Diode, 4.7V V(Z), 6.38%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 6.2V 6% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R