Vishay BZT52C43-E3-08
Diode Zener Single 43V 7% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
TME
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.06%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
SOD-123-2
Zener Voltage
43 V
43 V
43 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
410 mW
410 mW
410 mW
Impedance
97 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Zener Diode, 47V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 47V 500mW 2-Pin SOD-123 T/R