Vishay BZT52C18-G3-08
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 100nA @ 14V 410mW 18V 18Ohm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
Future Electronics
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+218%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
18 V
18 V
18 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
410 mW
370 mW
370 mW
Impedance
50 Ω
45 Ω
45 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
관련 부품
Diodes Inc.MMSZ5248B-7-F
Zener Diode Single 18V 5% 21Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R / DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 100nA @ 14V 500mW 18V 21Ohm
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5246B-7-F
MMSZ5246B-7 Series 500 mW 16 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
MMSZ5245B-7 Series 500 mW 15 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
DIODE ZENER 15V 410MW SOD123 / Zener Diode Single 15V 6% 30Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
설명
BZT52C18 Series 18 V 410 mW ±5% Surface Mount Zener Diode - SOD-123
Zener Diode, 18V V(Z), 6.41%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 18V 6% 50Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R