Vishay BZT52C13-E3-08
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 13V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
ODG (Origin Data Global)
TME
Future Electronics
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+35.04%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
13 V
13 V
13 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
410 mW
370 mW
370 mW
Impedance
25 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
DIODE ZENER 15V 410MW SOD123 / Zener Diode Single 15V 6% 30Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Diode Zener Single 9.1V 6% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Zener Diode, 12V V(Z), 5.39%, 0.5W, Silicon, Unidirectional