Vishay BZT52C10-E3-18
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.95%
Stock
99,761
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
410 mW
500 mW
500 mW
Impedance
15 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
200 nA
200 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
관련 부품
Zener Diode, 11V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 9.1V 6% 10Ohm 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R