Vishay BZT52B18-E3-08
BZT52 Series 18V 410mW Zener Diode ±2% Automotive SMD - SOD-123
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
TME
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.85%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
18 V
18 V
18 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
45 Ω
45 Ω
45 Ω
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
TZM Series 18 V 0.1 uA 500 mW Small Signal Zener Diode - MiniMELF - SOD-80
Zener Diode, 18V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 18V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
설명
Zener Diode, 18V V(Z), 2.22%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sod123 |Vishay BZT52B18-E3-08
2% 100nA 18V 45¦¸ 500mW SOD-123