Vishay BFC233866102
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet16 페이지2년 전
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+20.09%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
38,258
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
8.9916 mm
8.9916 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Cap Film Suppression Y2 0.001uF 1250VDC/300VAC PP 20% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 110C Bulk
Yageo GroupR413F11000000M
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
설명
Radial FILM CAPACITOR MKP338 6 1kV 1000pF ±20% 0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
CAPACITOR, FILM, Y2,1NF, TOLERANCE 20%,300 VAC, PITCH 7.5MM
Cap Film Suppression Y2 0.001uF 300VAC PP 20% (10 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
CAPACITOR, CLASS Y2, 1NF, 300V; Application:Suppression; Capacitance:1nF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:MKP 338 6; Voltage, Rating:1000V; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene; Case Style:Radial; Lead Spacing:7.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-55°C; External Depth:4mm; External Length / Height:9mm; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating, AC:300V; Voltage Rating, DC:1000V; Width, External:10mm