Vishay AZ23C3V3-E3-18
AZ23 Series 3.3 V ±5 % 300 mW Surface Mount Zener Diode Array - SOT-23
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지2년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
7,515
Case/Package
TO-236-3
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Zener Diode Single 3V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Cathode 3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Anode 2.7V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 3.3V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 10muA @ 1V 225mW 3.9V
Zener Diode, 3.3V V(Z), 5.15%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236
설명
Zener Diode, 3.3V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay AZ23C3V3-E3-18
Zener Diodes 3.3 Volt 0.3W 5% CA