Vishay AZ23C24-HE3-08
Diode Zener Dual Common Anode 24V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지8년 전
Stock
20,139
Authorized Distributors
0
Zener Voltage
24 V
24 V
24 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.AZ23C24-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 24.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84-V-Series 300 mW 24 V Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Zener Diode Single 30V 5% 80Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 27V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.AZ23C27-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 27V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DZ23C24-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 24.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
설명
Zener Diode Sot235%, 24V, 0.3W, Dual, Common Anode |Vishay AZ23C24-HE3-08