Vishay AZ23B3V3-E3-08
Zener Diode, 3.3V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지2년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.54%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
41,639
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-236-3
TO-236-3
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
관련 부품
Diode Zener Dual Common Anode 3.9V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 3.9V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZX84B3V3 Series 3.3 V ±2% 250 mW SMT Zener Voltage Regulator - SOT-23-3
AZ23 Series 3.3 V ±5% 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 3.3V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 10muA @ 1V 225mW 3.9V
설명
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT-23-3
Zener Diode Sot23 |Vishay AZ23B3V3-E3-08
Zener Diodes 3.3 Volt 0.3W 2% CA