Vishay AC03000007500JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 750ohm, 47.4342V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet12 페이지5년 전
Datasheet9 페이지12년 전
IHS
TME
Future Electronics
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+3.08%
공급망
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Ohmite53J750E
RESISTOR, WIREWOUND, RES 750 OHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, SILICONE
TE Connectivity / AMP8-1879354-2
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 750ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP3W680RJ
TE CONNECTIVITY EP3W680RJ Through Hole Resistor, 680 ohm, 500 V, Axial Leaded, 3 W,5%
Stackpole ElectronicsRSMF3JT680R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 680ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP300JB-820R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 820ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Axial Axial AC 0.189Diax0.512L 4.80mmx13.00mm 3W 750Ohms 100/ +180ppm/C
Wirewound Resistors 750Ω 3W 100ppm/℃~+180ppm/℃ ±5% Plugin,D4.8xL13mm Through Hole Resistors ROHS
Plug In Resistance Axial 750Ω ±5% 3W 100~+180ppm/℃
Through Hole 3watts 750ohms 5%
750¦¸ ¡À5% 3W 100ppm/¡æ~180ppm/¡æ 13mm
RESISTOR, WIREWOUND, 750OHM, 3W, 5%; Resistance:750ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Voltage Rating:47V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes