Vishay WSLP0805R0190FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.019ohm, 0.0975V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
19 mΩ
19 mΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2020-10-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 0805 0.02 Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Res Metal Strip 0805 0.02 Ohm 1% 1/8W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJ-6CWFR020V
Res Thick Film 0805 0.02 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR018V
Res Thick Film 0805 0.018 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.02ohm, 0.05V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupPF0805FRM7P0R02L
Current Sense Resistors - SMD 0.02 Ohm 1% 1/8W 100ppm
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0805.0191%EBE3
RES 0.019 OHM 1% 1/2W 0805
WSLP0805 .019 1% EB e3