Vishay WSL2010R5000DTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.5ohm, 0.5V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
500 mΩ
500 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.5ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPT2010FK-7W0R5L
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 500mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Metal Strip 2010 0.47 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
WSLT Series 2010 0.47 Ohm ±1 % 1 W ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Yageo GroupRL2010JK-070R5L
RL Series 2010 0.75 W 0.5 Ohm ±5% ±300 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
PanasonicERJ-C1BFR50U
2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, / 2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, 1%, 0.5OHM
설명
RES 0.5 OHM 0.5% 1/2W 2010
WSL-2010 .5 .5% R86