Vishay WSL2010R3300FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.33ohm, 0.5745V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
330 mΩ
330 mΩ
330 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.33 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJB1BFR33U
Res Thick Film 1020 0.33 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R33L
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ12ZQFR33U
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-C1BFR33U
Res Thick Film 1020 0.33 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010-18.331%B43
RES 0.33 OHM 1% 1W 2010