Vishay WSL2010R3000DTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.3ohm, 0.3873V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
300 mΩ
300 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.27 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 2010 0.33 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.27ohm, 0.3674V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-C1BFR30U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.3 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R3L
750mW Thick Film Resistors ±1% 300mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12ZQJR33U
Res Thick Film 2010 0.33 Ohm 5% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
설명
RES 0.3 OHM 0.5% 1/2W 2010
WSL-2010 .3 .5% R86