Vishay WSL2010R2200FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.22ohm, 0.3317V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
220 mΩ
220 mΩ
220 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.22 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Silicon Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.2ohm, 0.4472V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZQFR22U
Res Thick Film 2010 0.22 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupPT2010FK-070R2L
750mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupPT2010FK-7W0R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.2ohm, 0.447V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-C1BFR22U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.22 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
설명
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.22ohms 1% BULK PACKAGE
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.221%B43
RES 0.22 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .22 1% B43