Vishay WSL2010R1600FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.16ohm, 0.2828V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
160 mΩ
160 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.15 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicERJC1CFR16U
Res Thick Film 1020 0.16 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJ-B1CFR16U
Res Thick Film 1020 0.16 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1CFR15U
2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, / 2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, 1%, 0.15OHM
Yageo GroupRL2010FK-070R15L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 0.169 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.161%B43
RES 0.16 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .16 1% B43