Vishay WSL2010R1000FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
100 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.1 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Metal Strip 2010 0.1 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP3-2176157-8
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.1 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.1ohm, 0.274V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 0.1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB1CFR10U
Res Thick Film 1020 0.1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
설명
WSL-2010-18 .1 1% B43
RES 0.1 OHM 1% 1W 2010