Vishay WSL2010R0750FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.075ohm, 0.2739V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
75 mΩ
75 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.075 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R