Vishay WSL2010R0600FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.06ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
60 mΩ
60 mΩ
60 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Res Metal Strip 2010 0.06 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive AEC-Q200