Vishay WSL1206R1300FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.13ohm, 0.1803V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RS (Formerly Allied Electronics)
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
130 mΩ
130 mΩ
130 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupPT1206FR-070R13L
Current Sensor Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 130mOhm 1% Paper T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R12L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.12ohm, 0.173V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8BSFR13V
Res Current Sense Thick Film 1206 0.13 Ohm 1% 1/2W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
PanasonicERJ8RSFR13V
Res Thick Film 1206 0.13 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2-2176055-8
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.13 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R13L
Res Thick Film 1206 0.13 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RES 0.13 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.13 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .13 1% B43